Filter Events:
April February
March 2024
S | M | T | W | T | F | S |
---|---|---|---|---|---|---|
1 1SSC Surf #2 9WT ICS 9OEE Adrenalin Forest #2 | ||||||
4 1OED 1st Aid C 1SRS Surf #1 | 5 10OED RC #1 1SRS Surf #2 L2/3 Art Trip - Wellington (4 days) | 6 L2/3 Art Trip - Wellington (4 days) 1-3DRA/DAN 10OED RC #2 Pd 4 Jnr Asm Pd 4 Snr Deans' Asm | 7 L2/3 Art Trip - Wellington (4 days) 10OED RC #3 NCEA Info Evening 7.30 (Staffroom) Zone Athletics | 8 L2/3 Art Trip - Wellington (4 days) 10OED RC #4 | ||
11 10BUS Rotorua | 12 1OED Kayak A (2 Days) Pd 2 Victoria University WSS Tennis | 13 1OED Kayak A (2 Days) 10OED Kayak B (2 days) 2CCE 1st Aid Training 3HLH Haora trip (2 days) Pd 2 Auk University Pd 4 Snr Asm Yr 10 Deans' Asm Yr 9 Form Class - ICS Boards | 14 10OED Kayak B (2 days) 10OED Kayak C (2 days) 3HLH Haora trip (2 days) | 15 10OED Kayak C (2 days) Level 1-3DRA/MRI Performance (Rotorua) Profile Reports Issued | ||
17 Regional Debating | 18 3OED Kayak (5 days) Summer Tournament Week | 19 3OED Kayak (5 days) Summer Tournament Week | 20 3OED Kayak (5 days) Summer Tournament Week Pd 4 Jnr Asm Pd 4 Snr Deans' Asm | 21 3OED Kayak (5 days) Summer Tournament Week Pd 5 2.10-2.55pm. Early finish. Profile Report Meetings | 22 3OED Kayak (5 days) Summer Tournament Week Polyfest - Wahine Toa (AO) | |
25 Inter House Softball | 26 2OED Kayak A (3 days) 3GEO TNP 3 Days (TBC) WBOP Athletics | 27 2OED Kayak A (3 days) 3GEO TNP 3 Days (TBC) Board Meeting 5.30pm Pd 4 Jnr Deans' Asm Pd 4 Snr Asm | 28 2OED Kayak A (3 days) 3GEO TNP 3 Days (TBC) 1HLH Kakepuku | 29 Good Friday | ||
1 - April Easter Monday | 2 Easter Tuesday | 3 1TEF #1 Kakepuku 2OED Kayak B (3 days) Pd 4 Form Class | 4 1TEF #2 Kakepuku Academic Excellence Evening 7pm Vilagrad | 5 1GEO Waitomo 1TEF #3 Kakepuku Connectionz Photos (TA Courier) ICS Boards due by Interval Pd 4 Otago University | 6 NISS Athletics |
February
Thursday 29th
1SSC Surf #2
Thursday, 29th February to Friday, 1st March
March
Friday 1st
9WT ICS
Friday, 1st March
9OEE Adrenalin Forest #2
Friday, 1st March
Monday 4th
1OED 1st Aid C
Monday, 4th March
1SRS Surf #1
Monday, 4th March
Tuesday 5th
10OED RC #1
Tuesday, 5th March
1SRS Surf #2
Tuesday, 5th March
L2/3 Art Trip - Wellington (4 days)
Tuesday, 5th to Friday, 8th March
Wednesday 6th
1-3DRA/DAN
Wednesday, 6th March
Te Tangi a te Tai
10OED RC #2
Wednesday, 6th March
Pd 4 Jnr Asm
Wednesday, 6th March 12:30pm
Pd 4 Snr Deans' Asm
Wednesday, 6th March 12:30pm
Thursday 7th
10OED RC #3
Thursday, 7th March
NCEA Info Evening 7.30 (Staffroom)
Thursday, 7th March 7:30pm
Zone Athletics
Thursday, 7th March
Friday 8th
10OED RC #4
Friday, 8th March
Monday 11th
10BUS Rotorua
Monday, 11th March
Tuesday 12th
1OED Kayak A (2 Days)
Tuesday, 12th to Wednesday, 13th March
Pd 2 Victoria University
Tuesday, 12th March
WSS Tennis
Tuesday, 12th March
Wednesday 13th
10OED Kayak B (2 days)
Wednesday, 13th to Thursday, 14th March
2CCE 1st Aid Training
Wednesday, 13th March
3HLH Haora trip (2 days)
Wednesday, 13th March
Pd 2 Auk University
Wednesday, 13th March 10:00am
Pd 4 Snr Asm
Wednesday, 13th March 12:30pm
Yr 10 Deans' Asm
Wednesday, 13th March 12:30pm
Yr 9 Form Class - ICS Boards
Wednesday, 13th March 12:30pm
Thursday 14th
10OED Kayak C (2 days)
Thursday, 14th to Friday, 15th March
3HLH Haora trip (2 days)
Thursday, 14th March
Friday 15th
Level 1-3DRA/MRI Performance (Rotorua)
Friday, 15th March
Profile Reports Issued
Friday, 15th March
Sunday 17th
Regional Debating
Sunday, 17th March
Monday 18th
3OED Kayak (5 days)
Monday, 18th to Friday, 22nd March
Summer Tournament Week
Monday, 18th to Friday, 22nd March
Wednesday 20th
Pd 4 Jnr Asm
Wednesday, 20th March 12:30pm
Pd 4 Snr Deans' Asm
Wednesday, 20th March 12:30pm
Thursday 21st
Pd 5 2.10-2.55pm. Early finish.
Thursday, 21st March
Profile Report Meetings
Thursday, 21st March 3:30pm to 5:30pm
Friday 22nd
Polyfest - Wahine Toa (AO)
Friday, 22nd March
Monday 25th
Inter House Softball
Monday, 25th March
Tuesday 26th
2OED Kayak A (3 days)
Tuesday, 26th to Thursday, 28th March
3GEO TNP 3 Days (TBC)
Tuesday, 26th to Thursday, 28th March
WBOP Athletics
Tuesday, 26th March
Wednesday 27th
Board Meeting 5.30pm
Wednesday, 27th March 5:30pm
Pd 4 Jnr Deans' Asm
Wednesday, 27th March 12:30pm
Pd 4 Snr Asm
Wednesday, 27th March 12:30pm
Thursday 28th
1HLH Kakepuku
Thursday, 28th March
Friday 29th
Good Friday
Friday, 29th March
April
Monday 1st
Easter Monday
Monday, 1st April
Tuesday 2nd
Easter Tuesday
Tuesday, 2nd April
Wednesday 3rd
1TEF #1 Kakepuku
Wednesday, 3rd April
2OED Kayak B (3 days)
Wednesday, 3rd April
Pd 4 Form Class
Wednesday, 3rd April 12:30pm
Thursday 4th
1TEF #2 Kakepuku
Thursday, 4th April
Academic Excellence Evening 7pm Vilagrad
Thursday, 4th April 7:00pm
Friday 5th
1GEO Waitomo
Friday, 5th April
1TEF #3 Kakepuku
Friday, 5th April
Connectionz Photos (TA Courier)
Friday, 5th April
ICS Boards due by Interval
Friday, 5th April
Pd 4 Otago University
Friday, 5th April 12:30pm
Saturday 6th
NISS Athletics
Saturday, 6th April
Monday 8th
1TEF #4 Kakepuku
Monday, 8th April
Summer Sport Photos
Monday, 8th April
Tuesday 9th
1TEF #5 Kakepuku
Tuesday, 9th April
3DRA Production
Tuesday, 9th to Wednesday, 10th April 7:00pm
Pd 3 Yr 9 ICS Asm
Tuesday, 9th April 11:30am to 12:30pm
Wednesday 10th
1TEF #6 Kakepuku
Wednesday, 10th April
2SSC Snorkel (2 days)
Wednesday, 10th to Thursday, 11th April
Pd 4 Jnr: Top Class
Wednesday, 10th April 12:30pm to 1:30pm
Pd 4 Snr: Form Class
Wednesday, 10th April 12:30pm to 1:30pm
Thursday 11th
Yr 9 ICS Winners Lunch
Thursday, 11th April
Friday 12th
End of Term
Friday, 12th April
Thursday 25th
ANZAC Day (during the holidays)
Thursday, 25th April
Monday 29th
Term 2 Begins
Monday, 29th April
May
Monday 20th
Numeracy CAA
Monday, 20th May 9:00am to 11:00am
Wednesday 22nd
Writing CAA
Wednesday, 22nd May 9:00am to 11:00am
Friday 24th
Reading CAA
Friday, 24th May 9:00am to 11:00am
Friday 31st
Teacher Only Day
Friday, 31st May
June
Monday 3rd
King's Birthday
Monday, 3rd June